Výstava čtyř základních uměleckých škol

Prvním projektem nadačního fondu je Meziměstská výstava čtyř základních uměleckých škol nazvaná 4 roční obdobíObsah projektu spočívá v uspořádání meziměstské výstavy čtyř základních uměleckých škol.

 

Projekt s názvem 4 roční období bude realizován v období od 30.1. do 24.2.2013 ve výstavním sále Domu umění ve Špejcharu na Chvalské tvrzi 858/8, Praha 9.

 

Cíl projektu

Cílem projektu je podpora výtvarného vzdělávání dětí ze základních uměleckých škol v Horních Počernicích, Jablonci nad Jizerou, Říčanech u Prahy a Teplicích.
Chceme děti motivovat možností vystavit své práce a předvést je veřejnosti. Téma čtyř ročních období je výtvarně kreativní a souvisí s počtem zúčastněných škol. Cílem je též porovnat výtvarné vnímání žáků jednotlivých ZUŠ v daných regionech a podpora zdravé soutěživosti.

Dále vnímáme jako pozitivní díky této akci samotné setkání jednotlivých učitelů z daných regionů a předávání si zkušeností v této zájmové skupině. Oslovíme maximální možný počet občanů městské části Praha 20, ale také občany Prahy a okolních obcí prostřednictvím emailového newsletteru, letáků a plakátů.
Domníváme se, že rozvoj vzdělávání dětí v jakékoliv oblasti je pro budoucí populaci velmi důležité. My bychom si měli vážit odkazu nejen odkazu našich předků, ale též zájmů našich dětí a podporovat je.  Proto bude tato výstava přínosem pro děti a inspirací pro ostatní.

Areál Chvalského zámku je kulturní částí obce a jakýkoliv další rozvoj kultury je přínosem pro rozvoj městské části a její obyvatele. Rádi bychom i v budoucnu vytvářeli podmínky a organizovali podobné akce, které budou mít kladný vliv na umělecký rozvoj mladé generace.

Tagy: Výstava Podpora dětí
PřílohaVelikost
Napsali o nás v HP zpravodaji3.97 MB