Téměř po celou dobu působení naší firmy na trhu jsme se setkávali s mladými nadanými umělci a to napříč všemi uměleckými obory, kteří sice výtečně tvořili, ovšem dostat své jméno a tvorbu do podvědomí širší veřejnosti, je pro ně z mnoha důvodů téměř nemožné. To je hlavní důvod, proč jsme se rozhodli v rámci projektu Dům umění založit i stejnojmennou nadaci.

Už při přípravě tohoto projektu jsme počítali s propagací současného umění jako zajímavým protipólem naší stálé činnosti, kde se primárně zabýváme starožitnostmi a celkově památkami starší datace. Ovšem až objekt barokního špejcharu nám svou dispozicí a úžasným výstavním sálem umožnil tyto plány plně realizovat.

V tomto krásném prostředí pořádáme výstavy jak skupinové tak samostatné, dále vzdělávací workshopy, přednášky významných umělců, kteří se rádi o své zkušenosti podělí se svými mladšími kolegy, ale i s laickou veřejností. Celkově je toto místo na Chvalské tvrzi známé pořádáním multikulturních akcí, takže využíváme většího počtu umění milovných lidí a nabízíme jim v naší Galerii zajímavá díla studentů uměleckých škol a začínajících tvůrců. 

Jsme přesvědčeni, že nejen pomáháme mladým lidem prorazit, ale současně přibližujeme jejich pohled na náš svět veřejnosti.

Naše mnohaleté zkušenosti s pohybem na trhu v našem oboru hodláme zúročit právě při přípravě PR a celkové propagace v rámci činnosti naší nadace.

Správní rada

      David Fiala Kateřina Kubátová
David Fiala - předseda správní rady MgA. Matouš Fiala - člen správní rady Kateřina Kubátová - členka správní rady
Zuzana Háková
Zuzana Háková - revizor