Novinky

Dům umění podporuje mladé umělce

David Fiala: Nabízíme naše výstavní prostory slavným i začínajícím tvůrcům

Od slavnostního otevření Domu umění na Chvalské tvrzi uběhlo sedm měsíců. Po úvodní výstavě malíře Pavla Brázdy následovala přehlídka obrazů a grafických listů Karla Vysušila, poté Výstava v plenéru Pavla Filina, Ornamentální stínohra Věry Tataro a Přepadení! Michala Tomka. Nyní zde až do 27. ledna probíhá prodejní Výstava obrazů 19. a 20. století, při jejímž zahájení představil majitel galerie David Fiala také nově založený Nadační fond Dům umění.

Jak už název napovídá, náš nadační fond bude působit především v kulturní a vzdělávací oblasti. Po celou dobu mé práce v tomto prostředí se setkávám s mladými umělci všech oborů.

Zahájení činnosti Nadačního fondu

Zahájení činnosti Nadačního fondu na vernisáži výstavy obrazů 19/20.století.

Nadační fond Dům umění působí především, jak už sám název napovídá, v kulturní a vzdělávací oblasti. Podporuje mladé talentované výtvarníky, absolventy vysokých a středních uměleckých škol, stejně jako výtvarné spolky a jednotlivce, kteří mají k umění vztah a lásku. Hlavním těžištěm práce nadačního fondu je propagace a zajišťování výstav uměleckých děl a dalšího vzdělávání pod vedením našich zkušených lektorů, pořádání workshopů pro odbornou i laickou veřejnost.