Dům umění podporuje mladé umělce

David Fiala: Nabízíme naše výstavní prostory slavným i začínajícím tvůrcům

Od slavnostního otevření Domu umění na Chvalské tvrzi uběhlo sedm měsíců. Po úvodní výstavě malíře Pavla Brázdy následovala přehlídka obrazů a grafických listů Karla Vysušila, poté Výstava v plenéru Pavla Filina, Ornamentální stínohra Věry Tataro a Přepadení! Michala Tomka. Nyní zde až do 27. ledna probíhá prodejní Výstava obrazů 19. a 20. století, při jejímž zahájení představil majitel galerie David Fiala také nově založený Nadační fond Dům umění.

Jak už název napovídá, náš nadační fond bude působit především v kulturní a vzdělávací oblasti. Po celou dobu mé práce v tomto prostředí se setkávám s mladými umělci všech oborů.

Jejich tvorba je zajímavá, ale potřebují se více dostat do povědomí širší veřejnosti, prosadit se. Chceme proto podporovat mladé talentované výtvarníky, absolventy vysokých a středních uměleckých škol, stejně jako výtvarné spolky a jednotlivce, kteří mají k umění vztah,

uvedl David Fiala při vernisáži 4. prosince.

Hlavním těžištěm práce nadačního fondu je propagace současného umění, zajišťování výstav uměleckých děl, další vzdělávání mladých umělců pod vedením zkušených lektorů, přednášky významných umělců a pořádání workshopů pro odbornou i laickou veřejnost.

K první spolupráci přizval David Fiala Soňu Zíkovou, vyučující výtvarného oddělení ZUŠ Horní Počernice.

Připravujeme společnou výstavu a prezentaci čtyř základních uměleckých škol: z Jablonce nad Jizerou, Teplic v Čechách, Říčan u Prahy a Horních Počernic s názvem Čtyři roční období.

Objekt barokního špejcharu nám svou dispozicí a úžasným výstavním sálem umožnil tyto plány realizovat.

Součástí vernisáže, která se uskuteční 30. ledna 2014 v 16 hodin, budou také výtvarné aktivity dětí a hudební vystoupení. Věřím, že to bude zajímavé setkání a zkušenost pro všechny, protože se jako kolegové neznáme a nevíme, jak kdo s dětmi pracuje.

Přijďte se podívat. Pokud nestihnete vernisáž, výstava potrvá až do 24. února,

uvedla Soňa Zíková.

Tagy: Výstava Prodejní výstava